omidi

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان

دکتر محمد جواد اميدي در سال 1377 در رشته الکترونيک از دانشگاه تورنتو کانادا فارغ التحصيل شد و سپس دوره فوق دکتري خود را در همين دانشگاه در زمينه مخابرات سيستم به پايان رساند. وي از بنيان گذاران چند شرکت موفق در زمينه هاي مختلف همچون تجارت الکترونيک و طراحي سيستم هاي الکترونيکي ومخابراتي در کانادا و امريکا بوده است.  دکتر اميدي داراي مقالات متعدد در ژورنال ها و کنفرانسهاي علمي است. وی بيش از ده اختراع (Patent) را در امريکا و کانادا و دو اختراع را به صورت جهاني ثبت نموده است.
از سوابق اجرایی دکتر امیدی علاوه بر مدیریت شرکت‌ها در بخش خصوصی میتوان به مواردی همچون ریاست مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی اصفهان، مشاور فناوری اطلاعات و ارتباطات استانداری اصفهان، ریاست دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان، معاونت توسعه فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اشاره نمود.
در حال حاضر دکتر اميدي عضو هيئت علمي و دانشیار دانشکده برق و کامپيوتر دانشگاه صنعتي اصفهان و مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان است ومدیریت موسسه دفتر منطقه‌ای آیریس وابسته به یونسکو را نیز به عهده دارد.  زمينه هاي مورد علاقه وي در امر پژوهش و تدريس شامل مخابرات ديجيتال، راديوهاي هوشمند، مخابرات بي¬سيم و روش هاي پياده¬سازي الگوريتم هاي مخابراتي است.