sedaghat

مهدی صداقت هم اکنون رییس هیات مدیره شرکت توسعه کسب و کار فناوری اعتماد (تکفا) و مشاور مرکز نوآوری شرکت فناپ است.
وی پس از چند سال فعالیت اجرایی و فرهنگی، کار حرفه ای خود در حوزه دانش بنیان را همزمان با  فارغ التحصیلی از دانشگاه تهران در رشته مدیریت صنعتی در پارک فناوری پردیس و در حوزه سرمایه گذاری و تامین مالی شرکت های فناور و دانش بنیان شروع کرد.
سالهای حضور در پارک مصادف بود با توسعه فعالیت ها در کشور برای کمک به شرکت های دانش بنیان و بست فعالیت های نوآورانه و تجاری سازی ایده ها و اختراعات، از این رهگذر مهدی تجربیات خوبی در کمک به شرکت های نوپا و فعالیت های کارآفرینی به دست آورد. طرح ریزی و اجرای مدلهای مختلف در کمک به تجاری سازی ایده ها و اختراعات و کمک به راه اندازی نهادهای فعال در این حوزه از جمله فعالیت های صورت گرفته ایشان در این مدت بود.
تعامل با قشر نخبه و دارای ایده و کمک به تشکیل شرکت های نوپا باعث شد سرانجام حس کارآفرینی وی بر حس امنیت در تامین معاش و ثبات در زندگی غلبه کند. بر این اساس با کمک تعدادی از دوستان که تجربه مشابهی در مجموعه های دولتی و عمومی را داشتند سنگ بنای تاسیس شرکت توسعه کسب و کار فناوری اعتماد (تکفا) را برای فعالیت در حوزه مشاوره مدیریت گذاشتند.
هم اکنون نیز بخش زیادی از وقت مهدی در روز صرف به کمک به استارت آپها و مشاوره در حوزه بازار و مدل کسب و کار، جذب سرمایه، اصلاح استراتژی و ... می شود.
نکته قابل ذکر دیگر در کارنامه وی رها نمودن تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مدیریت در دانشگاه علامه به دلیل فعالیتهای حرفه ای می باشد.
همچنین از فعالیت های ایشان به موارد ذیل می توان اشاره نمود:
مسئول واحد تامین مالی و سرمایه گذاری پارک فناوری پردیس
مسئول مرکز تجاری سازی پارک فناوری پردیس
مدیر برنامه ریزی تامین شرکت توسعه صنایع
مشاور شرکت صنایع ارتباطی نسیم همراه
مشاور همکاری ها، تامین مالی و توسعه منابع پزوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی
رییس هیات مدیره شرکت توسعه کسب و کار فناوری اعتماد (تکفا)
مشاور مرکز نوآوری و فناوری فناپ
رییس هیات مدیره شرکت تصویرگران کارآفرینی ایرانیان