فرصت های پیشنهادی هم نت جهت ارائه ایده کسب و کار

از آنجایی که رویدادهای مبتنی بر کسب و کار در کشور عموما مبتنی بر نیازهای واقعی جامعه نیست، رویداد هم نت با رویکرد جدید تمرکز بر حل مسائل واقعی و معرفی فرصت های مورد نظر سرمایه گذاران پایه ریزی شد.در واقع در رویداد هم نت سرمایه گذار واقعی از طرح های برگزیده حمایت اجرایی می کند. طرح هایی که به حل مشکلات صنعت پرداخته و بتواند درآمدزایی و اشتغال ایجاد کند. شرکت مخابرات استان اصفهان به عنوان سرمایه گذار اصلی رویداد هم نت فن آوری اطلاعات و ارتباطات فرصت ها و چالش های زیر را برای ایده پردازی در اختیار شرکت کنندگان قرار می دهد. اگر ایده شما در زمینه این چالش ها باشد، شانس بیشتری برای ورود به هم نت خواهید داشت.

۱. مدیریت دانش در فن آوری
۲. کاهش هزینه های انرژی، تعمیرات و نگهداری
۳. ارتقای امنیت برنامه های کاربردی تحت وب
۴. سیستم عاملهای متن باز (open source) در شرکت های بزرگ
۵. اپلیکیشن ها و وب سایت ها

محورهای هم نت

علاوه بر فرصت های پیشنهادی، ایده های شما می تواند پیرامون یکی از محورهای زیر باشد:
۱. اینترنت اشیا
۲. خدمات و رفاه اجتماعی مبتنی بر ICT
۳. سلامت و بهداشت الکترونيک
۴. آموزش و مهارت الکترونيک
۵. گردشگری و توريسم الکترونيک
۶. تجارت الکترونيک
۷. داده های بزرگ
۸. تکنولوژی های ارتباطی
۹. محتوای الکترونيک
۱۰. امنيت شبکه های اطلاعاتی و ارتباطی
۱۱. حفاظت از محيط زيست و منابع طبيعی با استفاده از بستر ICT
۱۲. بهينه سازی مصرف انرژی
۱۳. طراحی بازی و اپليکيشن
۱۴. خدمات ارزش افزوده قابل ارائه بر بستر تلفن ثابت و ADSL
۱۵. توسعه دولت الکترونيک و هوشمندسازی فرايندهای اداری


شاید اطلاعات بیشتر در مورد زیرساخت های ارتباطی که شرکت مخابرات در اختیار دارد، بتواند فرصت ایده پردازی خوبی را در اختیار شما قرار دهد:

۱.بستر LMS فرصتی برای تهیه و ارائه محتوای آموزشی بر روی سامانه آموزش مجازی

تقاضا برای آموزش از راه دور در ایران در حال افزایش است. حجم انبوه جمعیت جوان، افراد منتظر برای ورود به دانشگاه ها، کارمندانی که علاقه مند به ادامه تحصیل هستند، مخارج هنگفت تحصیل و اقامت در نقاط دور، عدم دسترسی به اساتید متخصص در تمامی نقاط کشور، هزینه های رفت و آمد، ترافیک و آلودگی هوا و... همگی نیاز به آموزش آنلاین را چند برابر میکنند. به جرات می توان گفت تا دو دهه آینده، نیمی از آموزش های کلاسیک و غیرکلاسیک در دنیا از طریق اینترنت انجام خواهد شد.

۲.بستر IVR شرکت مخابرات استان اصفهان و فرصتی برای ارائه محتوا

این سامانه ابزاری برای برقراری ارتباط مستقیم و یا غیر مستقیم به منظور ارایه اطلاعات و یا خدمات به مخاطبین می باشد. سامانه های گویا با داشتن قابليت هايی همچون فراگیر بودن دامنه مخاطبان، عدم محدودیت در ارایه مطالب و ارائه امکاناتی مانند برگزاری مسابقات تلفنی، پرسش و پاسخ تلفنی، قابلیت دسترسی از طریق وب و ... بستر مناسبی برای ارائه انواع خدمات در کسب و کارهای مختلف را فراهم آورده است.

۳.بستر اینترنت پرسرعت ADSL جهت ارائه سامانه های ارزش افزوده (Data Value Added Services) و تامین محتوا

شرکت مخابرات استان اصفهان در حال حاضر امکان پیاده سازی سرویسهای ارزش افزوده متنوعی را بر روی بستر ADSL خود دارا می باشد. سرویس های دانلود، TV و بازی های آنلاین بر روی این بستر به طیف وسیعی از مشترکین ارائه می گردد.

۴.بستر تلفن ثابت جهت ارائه سامانه های ارزش افزوده (Telephony Value Added Services) و تامین محتوا

زیرساختهای وسیع تلفن ثابت که یکی از محصولات سنتی شرکت مخابرات است، امکان ارائه سرویس های ارزش افزوده صوتی مختلفی را فراهم می سازد.

۵.دیتاسنتر شرکت مخابرات استان اصفهان

در واقع مرکز داده (دیتاسنتر) مجموعه‌ای از سرویس‌دهنده‌ها (سرورها)، زيرساخت‌هاى ارتباطى و تجهيزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری است که به‌منظور ارائه، نگهدارى، پشتيبانى و ميزبانی سرويس‌های شبکه‌ای بکار گرفته می‌شود. اين مراکز با در اختيار داشتن سرورهای متعدد و قوی، پرسنل متخصص و همچنين تجهيزات برقرارى اتصال‌هاى با سرعت زياد، می‌توانند وب‌گاه‌ها، اطلاعات و سرویس‌های مبتنی بر شبکه را بر روی اینترنت (اینترانت) راه‌اندازی کنند.

۶.خطوط E1

خطوط E1 یکی از استانداردهای کلی برای خطوط دیجیتال است. در خطوط تلفن معمولی صرفا یه کانال برای ارتباط وجود دارد در حالی که در خطوط E1 امکانات برای برقراری ۳۲ ارتباط همزمان وجود دارد.بعضی از کاربردهای خطوط E1به شرح زیر است:

- امکان استفاده از اینترنت را برای مشترکین فراهم می‌سازد.

- امکان اتصال تجهیزات سیستم‌های سانترال (PABX) و یا سیستم پاسخگویی متقاضیان

- امکان اتصال متقاضیانی که از مشاوره تلفنی استفاده می کنند از طریق شبکه هوشمند شرکت مخابرات.

۷. بستر موبایل فرصتی جهت ارائه اپلیکیشن های موبایل

دسترسی به موبایل و نرم افزارهای موبایلی، امکانات زیادی را برای مخاطبان فراهم ساخته است.عرصه موبایل اپلیکیشن در واقع فرصتی است برای ارتقای تعاملات دو سویه و هوشمندانه بین کاربران و ارائه دهندگان. با اپلیکیشن های موبایل از هر نقطه ای در دنیا می توانید بر روی بخشی از پروژه کار کرده و تحت یک مدیریت واحد، نتیجه کار را به مخاطبان ارائه کنید.

۸.زیرساخت های ارتباطاتی ویدئو کنفرانس

با استفاده از ویدیو کنفرانس امکان برقراری جلسات ویدئویی به صورت زنده فراهم شده که می تواند صرفه جویی قابل ملاحظه ای در زمان به همراه داشته باشد.با استفاده از این زیرساخت،برای برقراری جلسات کاری و آموزشی نیازی به جابه جایی فیزیکی افراد، صرف هزینه های گزاف رفت و آمد، تهیه سالن، پذیرایی و ... نیست. این فرصت ها می تواند فرآیند آموزش از راه دور، نبود محدودیت زمان و مکان، جذب استادانی که به واسطه کمبود وقت امکان حضور در مراکز علمی مختلف را ندارند، برقراری ارتباط زنده با تمام نقاط جهان، امکان حضور در جلسات متعدد در یک روز کاری، سهولت دسترسی به اعضا و امکان مشارکت بیشتر مدیران، متخصصان و اعضای تصمیم گیرنده در جلسات را فراهم کند.

۹.بستر Wifi

در سال‌ های اخیر تعداد شبکه های بیسیم با فناوری WiFi به شدت رشد یافته‌ است. امروزه امکان پیاده سازی WiFi در مکان‌ های عمومی و به دنبال آن ارائه سرویس‌ هایی مانند دسترسی به اینترنت نیز به شدت گسترش یافته است.

۱۰.شبکه اینترانت شرکت مخابرات استان اصفهان

 

اولویت پذیرش با:

 • فعالان حوزه ICT
 • فارغ التحصیلان و دانش آموختگان دانشگاهی صاحب ایده
 • شرکت های دانش بنیان

توضیح درباره‌ی ثبت‌نام

قصد هم‌نت بر آن است که در این رویداد فرصت شرکت‌کنندگان برای تأیید ایده یا شکل‌گیری تیم‌های بعضاً ناپایدار کاری تلف نشود. به همین خاطر تأیید ایده‌ها و تیم‌ها پیش از برگزاری رویداد صورت خواهد گرفت.
هم‌نت، سه نوع شرکت‌کننده خواهد داشت:

 • افرادی که هم ایده و هم تیم دارند و قصد دارند از مزایای آموزش، کار عملی و تسهیل‌گری در هم‌نت بهره‌مند شوند.
 • افرادی که ایده دارند، اما برای اجرای آن نیاز به هم‌تیمی خوب می‌گردند. این افراد ممکن است نیاز به حتی یک نفر هم‌تیمی برای تکمیل تیم خود داشته باشند.
 • افرادی که نه ایده و نه تیم دارند و دوست دارند فرصت کار بر روی یک ایده‌ی خوب را در کنار یک تیم مناسب تجربه کنند.

هریک از این سه گروه درخواست خود را به‌صورت جداگانه ثبت کرده و در انتظار نظر هم‌نت باقی می‌مانند. نظر هم‌نت، یکی از سه حالت زیر خواهد بود:

 • هم ایده و هم تیم شما مناسب است. شما می‌توانید با همین ایده و همین تیم در هم‌نت حضور داشته باشید.
 • ایده‌ی مناسبی دارید، اما تیم شما نیاز به تکمیل دارد. برای حضور در هم‌نت، باید یکی از افراد بدون تیم و ایده را در تیم خود بپذیرید. این فرد توسط هم‌نت و از متقاضیان دسته‌ی سوم تعیین خواهد شد.
 • متأسفانه بخاطر عدم نیاز به تخصص شما یا مناسب نبودن تیم یا ایده‌ی پیشنهادی، امکان حضور شما در هم‌نت وجود ندارد.

پس از شما خواهش می‌کنیم:

 • اگر برای ایده‌ی خود تیم دارید، بصورت تیمی در هم‌نت شرکت کنید. این کار شانس پذیرفته شدن شما در رویداد را افزایش می‌دهد.
 • اگر تیم ندارید، اما قصد دارید با ایده‌ای در هم‌نت شرکت کنید، آن را به‌صورت کامل و دقیق شرح دهید. این کار ممکن است نهایتاً منجر به یافتن سرمایه‌گذاری برای کار شما شود.
 • درباره‌ی توانایی‌های خود صادقانه و دقیق بنویسید! برای رعایت این بند واقعاً از شما سپاسگزاریم!

هزینه ثبت نام

 • مبلغ ۱۰۰۰.۰۰۰  ریال برای ثبت نام انفرادی بدون اسکان
 • مبلغ ۲.۰۰۰.۰۰۰ ریال برای ثبت نام انفرادی همراه با اسکان

توجه :

 • این مبلغ کلیه هزینه‌های رفاهی شامل ناهار و میان وعده برای کلیه شرکت کنندگان و هزینه اسکان، شام و صبحانه برای شرکت کنندگان خارج از استان را به مدت ۴ روز پوشش می دهد.